Solo: A Star Wars Story

Aksion, Aventure, Fantazi
7 Qershor 2018
Solo: A Star Wars Story
SË SHPEJTI

Gjatë një aventure në një botë të errët kriminale, Han Solo njihet me bashkëpilotin e tij të ardhshëm Chewbacca dhe takon Lando Calrissian, vite përpara se të bashkohej me Rebellion.

Regjia: Ron Howard

Skenari: Jonathan Kasdan, Lawrence Kasdan

Aktore: Thandie Newton, Emilia Clarke, Paul Bettany

Kohezgjatja: 130 min

Kompania: 2i Film d.o.o