Ti Mund Te Me Quash Xhon

Drame, Romance
30 Mars 2017
Ti Mund Te Me Quash Xhon
SË SHPEJTI

“Ti Mund te me Quash Xhon” historia e dashurise te nje vajze nga nje familje e pasur dhe nje djali te ardhur ne Tirane nga zonat periferike.Histori dashurie qe vjen e shoqeruar me perplasjen e shtresave te ndryshme shoqerore.

Regjia: Dionis & Klajd Papadhimitri

Skenari: Ermira Gjata, Brikena Kollcinaku, Irvin Mucaj

Aktore: Arbies Konomi,Nevina Shtylla,Genti Kame,Ermira Gjata, Gezim Rudi,Arben Derhemi,Indrit Cobani,Eva Murati,Rovena Dilo

Kohezgjatja: 120 min

Kompania: Papadhimitri Film Production, Radio Televizioni Shqiptar